Wiemy już, że żywice epoksydowe budują posadzki epoksydowe a właściwie wchodzą w ich skład. Dzięki temu możemy sobie uświadomić jak połączenie kilku rodzajów związków chemicznych, które wydawały nam się abstrakcyjnymi wzorami złożonymi z kresek i literek, których musieliśmy się uczyć na lekcjach w szkole można wykorzystać w praktyce. I teraz już wiemy, że bez chemii i jej znajomości nie powstało by wiele wartościowych tworzyw, bez których nie wyobrażamy sobie w tej chwili życia.
Zastosowanie chemii w praktyce mogą być właśnie posadzki epoksydowe do produkcji, których wykorzystujemy żywice epoksydowe. Ale to nie jedyna rola gdzie mogą być one wykorzystywane. Wykorzystuje się je również, jako lepiszcze do laminatów konstrukcyjnych czy to zalewania elementów elektrycznych czy jako kleje do elementów metalowych.
Wniosek z moich obserwacji jest taki, że nawet posadzki epoksydowe i ich wytwarzanie jest nierozerwalnie związane z chemią i jej dobrodziejstwami. Dlatego warto doceniać dobrodziejstwa tej nauki i już od wczesnych lat szkolnych zwracać na pozytywny wykorzystanie osiągnięć tej dziedziny nauki i zachęcanie do jej nauki.

Comments are closed.