Posadzki przemysłowe ze względu na specyficzny charakter ich użytkowania niezaprzeczalnie muszą być wykonane z trwałych elementów, które zabezpieczą ją przed potencjalnym uszkodzeniem. Ta nawierzchnia ma stały kontakt z czynnikami, które w łatwy sposób mogą ją uszkodzić, jeśli tylko zostanie ona źle nałożona lub wykonana.
Takie niekorzystne składniki to między innymi drgania maszyn budowlanych czy stały kontakt z ciężkimi wózkami widłowymi przewożącymi materiały budowlane.
Ponadto wykorzystywane są do składowania na nich różnych substancji, często z ostrymi krawędziami. Posadzki przemysłowe muszą więc cechować się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne – na przykład na ścieranie.
Oprócz tego posadzki przemysłowe powinny być antypoślizgowe, aby zminimalizować ryzyko upadku lub poślizgnięcia się na niej, co znacznie zwiększy komfort pracy zatrudnianych robotników. Idealnie, jeśli taka posadzka będzie łatwa w utrzymaniu czystości oraz odporna na działanie szkodliwych substancji chemicznych.

Comments are closed.