Zgłębianie tajników posadzek nadal trwa. Wiem, że posadzki epoksydowe to tylko jedne z wielu rodzajów w całej gamie posadzek. Jednak jak z każdym rozwiązaniem w budownictwie nie zawsze jest ono dobre i wskazane w każdym przypadku. Idąc tym tropem doszedłem do pojęcia posadzki przemysłowe.
Posadzki przemysłowe zazwyczaj nie są to posadzki epoksydowe, ponieważ specyfika i warunki, jakie muszą spełniać tego typu powierzchnie powodują, że w tym przypadku tego typu posadzki się nie sprawdzają. Narażone są one na bardzo wiele czynników ekstremalnych, na które muszą być odporne.
Dlatego też powierzchnia w halach produkcyjnych, magazynach musi być odporna na takie czynniki jak temperatura, silne kwasy czy zasady, oleje z tych też powodu posadzki epoksydowe nie zapewniałyby odpowiedniej ochrony przed tymi wszystkimi czynnikami. Dlatego też najczęściej wykonywane są one z żelbetonu i betonu. Jest to materiał, który gwarantuje odpowiednią wytrzymałość i ochronę przed wieloma czynnikami zarówno chemicznymi jak i fizycznymi.

Comments are closed.