Schlosser Heiztechnik 9:4 Reaktywni

Pierwszy mecz ostatniej kolejki Ligi Wielkopolskiej w Poznaniu zapowiadał się wyrównanie. Obie drużyny znają się dosyć dobrze i mniej więcej były w stanie przewidzieć, czego mogą się spodziewać po swoim przeciwniku. Mecz przebiegał jednak pod dyktando gospodarzy, którzy konstruowali przemyślane a przede wszystkim skuteczne akcje w ofensywie. Przez pierwszą połowę udało im się strzelić pięć bramek tracąc jedynie jedną. W drugiej połowie widać było zmęczenie zawodników obu drużyn, ale nadal ekipa Schlossera przeważała na boisku. Goście pomimo prób nie byli w stanie stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych okazji strzeleckich. W końcowej fazie spotkania drużyny wymieniały się bramkami jedna za drugą. Gospodarze, którzy kontrolowali praktycznie całe spotkanie zasłużyli na zwycięstwo.

Sklepzzegarkami 6:4 Team Envitest

Najbardziej wyrównane spotkanie tej kolejki. Obie drużyny o zbliżonym do siebie poziomie umiejętności. Przez pierwszą część spotkania oba zespoły strzelały na zmianę gola za golem a samo widowisko przebiegało w szybkim i przyjemnym dla oka tempie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. W drugiej połowie zawodnicy Team Envitest zaatakowali ze zdwojoną siłą i udało im się wyjść na prowadzenie strzelając w krótkim czasie dwie bramki. Przypłacili oni jednak swoje założenia taktyczne szybkim zmęczeniem co bez skrupułów wykorzystali zawodnicy Sklepzzegarkami strzelając trzy bramki z rzędu po błędach wyczerpanych już rywali.

Imperium Łazarskie 6:1 Patusy

Spotkanie zapowiadało się na prawdziwą wojnę. Oba zespoły znane są z tego, że się nie patyczkują i zawsze grają agresywny futbol. Ciężko było przewidzieć, że dla gospodarzy całe spotkanie będzie zwykłą sielanką. Imperium spokojnie kontrolowało spotkanie praktycznie przez cały mecz. W krótkim czasie wyszli na trzy bramkowe prowadzenie i praktycznie byli spokojni o wynik widząc przebieg spotkania. Drużynie gości ciężko było przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę Łazarskiej drużyny. Udało im się strzelić bramkę na 3:1, ale potem wszystko wróciło do normy i drużyna gospodarzy zaczęła grać swoje spotkanie. Kolejne bramki padały na konto Imperium Łazarskiego a drużyna Patusów niestety była bezsilna w tym spotkaniu. Dzięki temu zwycięstwu Imperium Łazarskie zdobyło mistrzostwo I ligi poznańskiej.

OKS Poznań-Podolany 3:6 Nagel Polska

Faworyt w tym spotkaniu był jeden i była nim drużyna Nagel Polska. Gospodarzom nie udało się sprawić niespodzianki a całe spotkanie przebiegało po myśli gości. Od początku meczu widać było przewagę zawodników Nagel, którzy w krótkim czasie wyszli na prowadzenie 0:3. Gospodarze starali się atakować swoich rywali i udało im się strzelić bramkę na 1:3, jednak bardzo szybko nadziali się na kontrę ze strony przeciwników i było już 1:4. Końcówka meczu była najbardziej wyrównanym momentem w tym spotkaniu, gdzie obie drużyny już podmęczone wymieniały się bramką za bramkę. Ostatecznie drużyna gości raczej na spokojnie zwyciężyła w tym spotkaniu.

Junikowo Crew 2:7 Autoplatinum&Serwis C.K.

Kolejne spotkanie, po którym można było spodziewać się zaciętej walki od początku do końca, gdyż na szali było zwycięstwo w Ekstralidze Poznańskiej. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu strzeliła ekipa Junikowo Crew po szybkiej oraz składnej akcji ofensywnej. Ta bramka tylko rozjuszyła ekipę Autoplatinum, którzy zaczęli spokojnie, skrupulatnie i przede wszystkim skutecznie atakować bramkę rywali, rozbijając obronę gospodarzy i strzelając cztery gole z rzędu. Przy wyniku 1:4 zawodnicy Junikowa stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia gola, ale udało im się trafić tylko jedną bramkę. Natomiast goście grali bardzo rozważnie i kontrując swoich rywali trafiali kolejne gole. Zwycięstwo drużyny Autoplatinum&Serwis C.K. zapewniło im mistrzostwo Ekstraligi poznańskiej.

Dziękujemy za wspólnie spędzone emocje..