Jedną z wielu typów posadzek są posadzki epoksydowe. Ten termin jest już mi znany, ale jako chemik potrzebuję czegoś więcej. Chciałbym poznać skład, strukturę i właściwości tworzywa, z którego tego typu powierzchnie są wykonywane. Tak jak zapragnąłem tak też zrobiłem. Rozpocząłem poszukiwanie informacji na ten temat.
Jak sama nazwa mówi posadzki epoksydowe zbudowane są głównie z żywić epoksydowych. Jak już się o tym dowiedziałem zacząłem sobie przypominać, czym charakteryzują się tego typu struktury chemiczne i jakie właściwości dzięki nim możemy otrzymać.
Żywice epoksydowe to jedno lub dwuskładnikowe żywice o charakterze syntetycznym, które są zdolne do reakcji sieciowania, dzięki czemu przy udziale grup epoksydowych mogą tworzyć polimery. Składniki tych żywic to m.in. polifenolowe oraz wiele innych związków posiadających ugrupowania epoksydowe. Charakteryzują się one bardzo dobrą przyczepnością. Wszystkie te cechy powodują, że wytwarzane z nich posadzki epoksydowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Comments are closed.